KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 6182046
*
nr 618 2046
William Fleetwood
(1915-1993), Sverige
Pastell, William Fleetwood (1915-1993), landskap, 15x24
William Fleetwood, född i Stockholm 1915, död 1993, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 januari 2010
kl 19:14:35
- Konstnär/Designer
William Fleetwood
William Fleetwood, född i Stockholm 1915, död 1993, svensk målare.
Läs mer om William Fleetwood
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita landskap landskapsmotiv landskapsmåleri pastell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg william fleetwood
-
2063 Färgkrita
Ester Henning (1887-1985), Sverige. Monogramsigner..//
Aktuellt bud: 1.400 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:06
-
3201 Pastell
Axel Lindgren, flicka med smycken. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:24
-
4271 Pastell
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:17
-
4272 Pastell
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:17
*
William Fleetwood
William Fleetwood, född i Stockholm 1915, död 1993, svensk målare.
Läs mer om William Fleetwood
nr 618 2046
William Fleetwood
(1915-1993), Sverige
Pastell, William Fleetwood (1915-1993), landskap, 15x24
William Fleetwood, född i Stockholm 1915, död 1993, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 januari 2010 |
- Konstnär/Designer
William Fleetwood
William Fleetwood, född i Stockholm 1915, död 1993, svensk mÃ¥lare.Läs mer om William Fleetwood
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita landskap landskapsmotiv landskapsmåleri pastell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg william fleetwood
-
2063 Färgkrita
Ester Henning (1887-1985), Sverige. Monogramsigner..//
Aktuellt bud: 1.400 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:06 -
3201 Pastell
Axel Lindgren, flicka med smycken. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:24 -
4271 Pastell
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:17
-
4272 Pastell
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:17